سخن عمر

زکات علم، نشر آن است.

تماس با ما

سامانه ی پیامکی : 50002340300000

لطفا جهت عضویت در خبرنامه ی پیامکی سایت، عدد 1 را به شماره ی فوق ارسال کنید. با عضویت در سامانه ی پیامکی سایت، به محض ارسال مطلب جدید، از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

پروفایل ها

عضویتعضویت در خبرنامه
* indicates required
آمارگیر
Protected by Copyscape Online Copyright Protection

در مطلب قبلی مندرج در سایت، در مورد مشکلات Write Protected به برنامه ای اشاره شده بود که می توانست مشکلات قبیل FlashRam ها را حل کند. تعدادی از دوستان از عدم شناسائی Flash Ram خود توسط برنامه گله مند بودند. لذا در این مطلب، به سه راه حل متفاوت جهت حل این مشکل می پردازیم.

یک. استفاده از رجیستری :

فرمان REGEDIT را در منوی Run اجرا کنید تا پنجره ی رجیستری ادیتور باز شود. دنبال کلید زیر بروید.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies

توجه: اگر کلید فوق در رجیستری شما وجود نداشت، این BAT فایل را دانلود و اجرا کنید تا مقدار فوق ایجاد شود.

حال در ساید سمت راست، بر روی WriteProtect دابل کلیک کنید و در پنجره ی ظاهر شده، مقدار Value Data را صفر قرار دهید. از رجسیتری خارج شده و سیستم خود را Restart کنید. حال سراغ فلش مموری رفته و برای فرمت ان امتحان کنید. اگر موفق نشدید به گزینه ی بعدی بروید.

 

دو: استفاده از Formatting Utility :

ابتدا برنامه ی زیر را دانلود کنید.

فایل را از حالت فشرده خارج نمائید. در پوشه ی مربوطه فایلی با نام Start.bat پیدا کرده و آنرا اجرا کنید. پنجره ی CMD ظاهر می شود و عملیات فرمت شروع خواهد شد. اگر ظاهر شد، منتظر بمانید تا چراغ فلش مموری خاموش شود. انرا خارج کرده و دوباره وارد سیستم کنید. CMD را اجرا کرده و فرمان زیر را اجرا کنید.

CHKDSK [usb-drive-letter]: /F

و اگر باز مشکل حل نشد به گزینه ی بعدی مراجعه فرمائید.

 

سه: استفاده از low-level format :

ابتدا برنامه زیر را دانلود کنید.

برنامه را اجرا کنید. در لیست ظاهر شده، فلش رم را انتخاب کرده و Continue را بزنید. به تب Low-Level Format  رفته و گزینه ی Format this device را اجرا کنید. حال منتظر باشید تا پیامی به متن Low-Format memory is done. ظاهر شود. OK کنید و خارج شوید. در منوی Run، فرمان diskmgmt.msc را اجرا کنید. حال در لیست درایو های ظاهر شده، دنبال USB درایو خود باشید. بر روی ان کلیک راست کرده گزینه ی Format را انتخاب کنید.

امیدوارم مشکل شما حل شده باشد. باز اگر ایرادی بود حتما در قسمت نظرات وارد نمائید.

به اشتراک بگذاریدTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneShare on Facebook

تغییرات در بخش ارسال نظرات

کاربران گرامی ، جهت ارسال نظرات، باید در سایت DISQUS عضو شوید. چنانچه اطلاعی در این زمینه ندارید، به لینک زیر مراجعه کنید.
http://farsi.tebcenter.ir/?p=3608